altЗміни в законодавстві щодо видачі тіла померлої людини після набрання чинності новим Кримінальним процесуальним кодексом України

З набранням чинності новим КПК України, виникло багато дискусій щодо зміни порядку огляду та видачі тіла померлої людини. Так, наразі дане питання  регулюються статтею 238 Кримінального процесуального кодексу України  та «Порядком взаємодії між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров’я та прокуратури України при встановленні факту смерті людини», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 грудня  2012 року за № 2106/22418. Слід відмітити, що на сьогоднішній день  порядок видачі тіла померлої людини відрізняється лише єдиним аспектом, а саме, тим, що згідно з нормами нового КПК України, дозвіл на видачу трупа надається лише прокурором (а не прокурором та слідчим, як це робилося раніше).

У випадках повідомлення органів внутрішніх справ про смерть людини за наявності ознак насильницької смерті або підозри на таку, до приїзду працівників органів внутрішніх справ або прокуратури на місце події, забороняється порушувати обстановку за місцезнаходженням трупа, переміщати його, ініціювати такі дії присутнім на місці події особам, у тому числі родичам померлих.

За наявності підстав вважати, що смерть особи має насильницький характер, за постановою слідчого або прокурора труп направляється для проведення експертизи до Дніпропетровського обласного бюро судово-медичної експертизи (м. Дніпропетровськ, Жовтнева площа, 14) або до Дніпропетровської міської багатопрофільної клінічної лікарні №4 (м. Дніпропетровськ, вул. Ближня, 31).

Взагалі не направляютьсядля проведення судово-медичної експертизи трупи людей віком понад 60 років та трупи людей, які померли за місцем їх проживання, за наявності диспансерного спостереження лікарями за хворими, при відсутності ознак насильницької смерті чи підозри на таку.У таких випадках на місце виявлення смерті особи обов’язково виїжджає лікар, який вирішує питання про можливість встановлення причини смерті без патологоанатомічного розтину та видачі лікарського свідоцтва про смерть, а працівником органу внутрішніх справ при цьому складається висновок щодо ненасильницької смерті людини. Після цього, родичам померлого необхідно звернутися до прокуратури району, за місцем встановлення факту смерті особи. Так, якщо факт смерті було встановлено на території Ленінського району м. Дніпропетровська, необхідно звертатись за адресою: вул. Шелгунова, 21,  ж/м Комунар.

Після написання відповідної заяви та пред’явлення оригіналу лікарського свідоцтва про смерть, працівниками прокуратури в найкоротший термін видається дозвіл на видачу трупа.  При цьому, ніякі грошові кошти за видачу довідок  - не надаються.

Прокурор Ленінського району м. Дніпропетровська
  старший радник юстиції
О. Ф. Чередник

Информация - Події району

Наша адреса

49064, м. Дніпро,
проспект ім. Сергія Нігояна, 77

Приймальня:

(056) 720-99-20 

(056) 720-99-91

Сектор по роботі зі зверненнями громадян:

(056) 767-14-50

Черговий:

(0562) 52- 03-05

(056) 767 -26-17

E-mail: lensovet@ukr.net

 

Відвідуваність інтрернет - порталу


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні902
mod_vvisit_counterВчора1125
mod_vvisit_counterНа цьому тижні4088
mod_vvisit_counterНа минулому тижні7409
mod_vvisit_counterВ цьому місяці20081
mod_vvisit_counterВ минулому місяці27735
mod_vvisit_counterВзагалі1099626

Online (20 minutes ago): 24
Your IP: 18.204.42.98
,
Now is: 2021-01-21 19:29

Пошук