30.04.2015 року Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради було внесено на розгляд проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій”.

Зазначений законопроект має за мету розбудову багаторівневої, багатокомпонентної пенсійної системи та запровадження  комплексної реформи системи пенсійного забезпечення в Україні.

          Накопичувальна пенсійна система запроваджується з 1 січня 2017 року та є обов’язковоюдля  осіб, які не досягли 35 річного віку станом на цю дату; добровільною – для осіб 36-55-річного віку. Із участю в системі особи мають визначитися протягом року з моменту її введення.

           Ставка внеску до накопичувальної системи у період з 2017 по 2022 рік складатиме у 2017 році 2 відсотки від заробітної плати та буде поступово збільшуватись на 1 відсоток на рік. У 2022 році ставка складатиме 7 відсотків та у подальшому залишиться незмінною.

           Учасник накопичувальної системи пенсійного страхування у любий час має змогу визначити спадкоємцями одну або декількох фізичних осіб, незалежно від наявності сімейних або родинних стосунків. Визначені особи матимуть змогу отримати кошти в сумі, яка обліковується на накопичувальному пенсійному рахунку.

Накопичувальна система буде гарантована державою, а реалізована шляхом утворення накопичувального пенсійного фонду. Накопичувальний пенсійний фонд матиме керівництво у вигляді наглядової ради, яка буде призначатися урядом. Наглядова рада фонду шляхом проведення конкурсу буде залучати компанії для керування активами для інвестування коштів фонду.

             Отже, основними завданнями запровадження накопичувальної пенсійної системи є: розвантаження солідарної системи; формування індивідуальних накопичень громадян; залучення інвестиційного ресурсу накопичувальної системи на розбудову національної економіки; розвиток національного фондового ринку.

Завдяки поширенню накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій кожен громадянин матиме змогу самостійно дбати про забезпечену старість, адже протягом трудового життя він заощаджуватиме кошти на власному пенсійному рахунку, і вийшовши на пенсію, розпоряджатиметься цими коштами на власний розсуд, не залежачи ні від кого. Держава ж матиме змогу залучити додаткові кошти для розвитку економіки країни.

 

                                                                                                 

                                                                                                  Кучер Тетяна Павлівна

                                                                                                  Начальник управління

                                                                                                  Пенсійного фонду України

                                                                                                  в Ленінському районі

                                                                                                  м.Дніпропетровська

Информация - Корисно знати

Наша адреса

49064, м. Дніпро,
проспект ім. Сергія Нігояна, 77

Приймальня:

(056) 720-99-20 

(056) 720-99-91

Сектор по роботі зі зверненнями громадян:

(056) 767-14-50

Черговий:

(0562) 52- 03-05

(056) 767 -26-17

E-mail: lensovet@ukr.net

 

Відвідуваність інтрернет - порталу


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні618
mod_vvisit_counterВчора835
mod_vvisit_counterНа цьому тижні3444
mod_vvisit_counterНа минулому тижні6660
mod_vvisit_counterВ цьому місяці26097
mod_vvisit_counterВ минулому місяці27735
mod_vvisit_counterВзагалі1105642

Online (20 minutes ago): 17
Your IP: 18.234.247.75
,
Now is: 2021-01-28 16:08

Пошук