Офіційна зарплата — соціальна захищеність працівника

Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, а з 01.01.2011 року – єдиний соціальний внесок, відповідно до Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”. Тобто якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня і з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України, то такий місяць повністю враховується в страховий стаж.

Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць. Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати „в конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, випадають” із страхового стажу найманого працівника. Формула розрахунку пенсій встановлює пряму залежність розміру пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого сплачувались внески до Пенсійного фонду.

За даними Пенсійного фонду середня заробітна плата по Дніпропетровській області за серпень 2015 року становила 3 674,24 грн. Отже, щоб в майбутньому мати пенсію більше мінімальної, необхідно і внески до Фонду сплачувати не з мінімального розміру зарплати, а з реальної суми заробітку.

Наймаючись на роботу, громадянам слід пам’ятати, що заробітна плата, яка виплачується у «конвертах» – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки для самого працівника. Це, перш за все, ризик залишитися без права соціального захисту, гарантованого державою:

-        право на пенсію по досягненню пенсійного віку та по інвалідності;

-        право на перерахунок пенсії;

-        право на лікарняні, у т.ч. допомога по вагітності та пологам;

-        право на допомогу по безробіттю.

        Всі працівники мають усвідомлювати вимоги чинного законодавства та дбати про своє майбутнє. Необхідно вже зараз  відстоювати свої конституційні         права – вимагати від роботодавців офіційного оформлення трудових відносин та сплати внесків з усієї суми отриманого заробітку.                                                                                                                                                                                                                              

Информация - Корисно знати

Наша адреса

49064, м. Дніпро,
проспект ім. Сергія Нігояна, 77

Приймальня:

(056) 720-99-20 

(056) 720-99-91

Сектор по роботі зі зверненнями громадян:

(056) 767-14-50

Черговий:

(0562) 52- 03-05

(056) 767 -26-17

E-mail: lensovet@ukr.net

 

Відвідуваність інтрернет - порталу


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні94
mod_vvisit_counterВчора1141
mod_vvisit_counterНа цьому тижні1235
mod_vvisit_counterНа минулому тижні9025
mod_vvisit_counterВ цьому місяці36212
mod_vvisit_counterВ минулому місяці34505
mod_vvisit_counterВзагалі982334

Online (20 minutes ago): 12
Your IP: 3.216.28.250
,
Now is: 2020-09-29 02:05