Заходи безпеки на льоду в зимовий період

Перш ніж ступати на лід, дізнайтесь про товщину льодового покрову на водоймі. У різних місцях річок, озер товщина льодового покрову може бути різною. У гирлах річок та приток міцність льоду послаблена течією.

*Знайдіть для початку стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху.

* Подивіться заздалегідь, чи немає підозрілих місць:

- лід може бути неміцним біля стоку води;

- тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де є водорості, вмерзлі у лід;

- обминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу – під снігом лід завжди тонший;

- тонкий і лід там, де б’ють ключі або струмок впадає в річку;

- особливо обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря;

* Візьміть із собою палицю для того, щоб перевіряти міцність льоду. Якщо після першого удару палицею на ньому з’являється вода, лід пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки ви прийшли. Перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від льоду.

* Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Інакше вам доведеться з’ясовувати, наскільки добре ви запам’ятали і засвоїли цю пораду.

* Пошукайте, чи немає вже прокладеної лижні, якщо ви на лижах. Якщо немає і вам треба її прокладати, кріплення лиж відстебніть, палиці тримайте в руках, але петлі лижних палиць не накидайте на кисті рук. Рюкзак повісьте лише на одне плече, а краще волочіть його на мотузці на 2-3 метри позаду. Якщо ви йдете групою, відстань між лижниками не скорочуйте менше ніж                на 5 метрів.

* Пробийте лунки по різні боки переправи, щоб виміряти товщину льоду і проміряйте їх. Майте на увазі, що лід складається з двох прошарків – верхнього (каламутного) і нижнього – (прозорого і міцного). Виміряти точну товщину можна лише знявши спочатку верхній прошарок від снігового, зовсім уже не міцного льоду.

* Безпечним вважається лід: для одного пішоходу – лід зеленуватого відтінку товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки – не менше 10-12 сантиметрів (масове катання – 25 сантиметрів); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше ніж 15 сантиметрів.

* Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях.

* Якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини – негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

* Твердо запам’ятайте, що зимова підлідна ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження на льоду:

- не пробивайте поруч багато лунок;

- не збирайтеся великими групами на одному місці;

- не пробивайте лунки на переправах;

- не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було:

- завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 метрів;

- тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку

Якщо ви провалилися на льоду річки або озера

 

·                   Широко розкиньте руки про крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не лякайтеся.

·                   Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне – пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.

·                   Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.

·                 Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку чи фанеру і повзіть на них. Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка жердина, санки або лижі допоможуть урятувати людину. Кидати пов’язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метри.

·                   Якщо ви не один, тоді, узявши одне одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко.

·                   Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть із небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть у сухий одяг і напоїть чаєм.

Информация - Корисно знати

Наша адреса

49064, м. Дніпро,
проспект ім. Сергія Нігояна, 77

Приймальня:

(056) 720-99-20 

(056) 720-99-91

Сектор по роботі зі зверненнями громадян:

(056) 767-14-50

Черговий:

(0562) 52- 03-05

(056) 767 -26-17

E-mail: lensovet@ukr.net

 

Відвідуваність інтрернет - порталу


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні643
mod_vvisit_counterВчора835
mod_vvisit_counterНа цьому тижні3469
mod_vvisit_counterНа минулому тижні6660
mod_vvisit_counterВ цьому місяці26122
mod_vvisit_counterВ минулому місяці27735
mod_vvisit_counterВзагалі1105667

Online (20 minutes ago): 16
Your IP: 18.234.247.75
,
Now is: 2021-01-28 16:37

Пошук