Ще раз про індексацію пенсій  

            Дуже часто від наших пенсіонерів ми чуємо такі питання: “Що таке індексація пенсій і яким чином її повинні проводити?”, “У чому полягає індексація пенсій і наскільки регулярно її проводять?”, “Чи всі без винятку пенсії підлягають індексації?”, тому б хотілося ще раз звернути увагу на це питання. 

            Індексація – це механізм збільшення розмірів доходів з урахуванням інфляційних процесів.
            Питання індексації пенсій врегульовано Законом України «Про індексацію грошових доходів населення” та Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078 “Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення”.Згідно зазначених нормативних документів індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України, які не мають разового характеру, в тому числі і пенсії.

            Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін (індекс інфляції) перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 101 відсотка.

            Пенсії для непрацюючих пенсіонерів індексуються у межах прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Нині — це становить 949 грн. Частина грошових доходів, яка перевищує прожитковий мінімум, індексації не підлягає.                    

            Одночасно необхідно зазначити, що до об'єктів індексації не відносяться пенсії, розмір яких доведено доплатою до прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, а також додаткові пенсії різного роду підвищення, компенсаційні виплати, надбавки та інші доплати до пенсії, які визначаються залежно від прожиткового мінімуму. Це означає, що якщо однією із складових пенсійної виплати є доплати до пенсії, які визначаються залежно від прожиткового мінімуму і вони не відносяться до об’єктів індексації, то пенсія індексації не підлягає.

            Порядком також визначено, що у разі коли пенсіонер працює та отримує заробітну платню, в першу чергу індексується заробітна плата. У даному випадку індексація пенсії проводиться після індексації заробітної плати на підставі виданої підприємством, установою або організацією, де працює пенсіонер, довідки, в якій зазначається розмір його оплати праці, проіндексована її сума і сума індексації. При цьому загальний дохід працюючого пенсіонера, який підлягає індексації, не повинен перевищувати прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи (у 2015 році - 1218,00 грн.). Якщо працюючий пенсіонер отримує за місцем роботи заробітну плату, яка встановлена на рівні прожиткового мінімуму для працездатної особи, і вище, його пенсія  індексації не підлягає.

            Важливо також пам’ятати пенсіонерам, які працюють, що вчасне інформування органу Пенсійного фонду про звільнення дасть змогу своєчасно здійснити перерахунок пенсії та нарахувати індексацію за умови настання підстав для її проведення.
            Отже, не зважаючи на фінансову ситуацію, яка склалася, уряд проводить відповідні заходи, щоб максимально мінімізувати її негативні наслідки для громадян України. З цією метою, зокрема, і провадиться індексація грошових доходів, яка для кожного пе­нсіонера визначається індивідуально, залежно від місяця підвищення пенсії внаслідок проведених перерахунків, розміру такого підвищення, а також ряду інших обставин.

Информация - Корисно знати

Наша адреса

49064, м. Дніпро,
проспект ім. Сергія Нігояна, 77

Приймальня:

(056) 720-99-20 

(056) 720-99-91

Сектор по роботі зі зверненнями громадян:

(056) 767-14-50

Черговий:

(0562) 52- 03-05

(056) 767 -26-17

E-mail: lensovet@ukr.net

 

Відвідуваність інтрернет - порталу


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні361
mod_vvisit_counterВчора1019
mod_vvisit_counterНа цьому тижні5688
mod_vvisit_counterНа минулому тижні7409
mod_vvisit_counterВ цьому місяці21681
mod_vvisit_counterВ минулому місяці27735
mod_vvisit_counterВзагалі1101226

Online (20 minutes ago): 13
Your IP: 3.239.51.78
,
Now is: 2021-01-23 14:37

Пошук